کدخبر: ۲۱۶۲

در اینفوگراف مشاهده می‌کنید:

ژاپن را اگر کشور ربات‌ها بنامیم بیراه نرفته‌ایم. رمز موفقیت صنعت قدرتمند این کشور که مبتنی بر تولید با سرعت بالا و باکیفیت است را شاید بتوان بیش از هر چیز به پیشرفته بودن تکنولوژی رباتیک ژاپنی‌ها مرتبط دانست. اما حالا که ربات‌ها به اشکال گوناگون در حال گسترش در جامعه‌ی ژاپن هستند نگرانی‌هایی نیز برای مردم این کشور به وجود آورده‌اند. اینفوگراف بالا نظرسنجی اخیر موسسه‌ی تحقیقاتی Pow است که در آن از ژاپنی‌ها خواسته شده به سوال‌هایی با فرض اینکه اگر ربات‌ها قادر باشند تمام کارهایی که انسان‌ها انجام می‌دهند را انجام دهند، پاسخ دهند .

تحقیق اخیر موسسه‌ی Pow‌ از ۱۰۱۶ فرد بالای ۱۸ سال ژاپنی انجام گرفت. این تحقیق با این هدف صورت گرفت که به طور کلی نگرانی مردم در جهان با افزایش کارایی ربات‌ها در رابطه با امنیت شغلیشان اضافه شده است. ژاپن به عنوان کشوری که سالهاست در تکنولوژی رباتیک پیشرفت‌های بسیاری داشته می‌تواند بهترین جامعه‌ی آماری برای بررسی نظرات مردم درگیر با پدیده‌ی ربات‌ها باشد. 

منبع: http://www.pewglobal.org/wp-content/uploads/sites/2/2018/11/Pew-Research-Center_Despite-Rising-Economic-Confidence-Japanese-See-Best-Days-Behind-Them-and-Say-Children-Face-Bleak-Future_2018-11-121.pdf

 

 

ارسال نظر