کدخبر: ۲۸۳۲

مشاغل هر روز در حال تغییر هستند. تغییرات مشاغل ناشی از تحولات سریع جهانی‌ست. هوش مصنوعی، ماشین لرنینگ و دیجیتالی شدن باعث شده که بسیاری از کارهای ابتدایی که قبلا توسط کارگران ساده یا نیمه ماهر انجام می‌شد حالا به وسیله‌ی ربات‌ها و کامپیوترها انجام شود. 

طبق تحقیقی که اخیرا توسط مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) انجام شده، اتوماسیون و رباتی شدن شغل‌ها برای زنان نسبت به مردان چالش بزرگتری خواهد بود. 

به طور میانگین، زنان با ۱۱ درصد ریسک از دست دادن کارشان به دلیل اتوماسیون مواجه هستند. این رقم برای مردان با شرایط یکسان از نظر مهارتی ۹ درصد است. بنابراین در حالی که بسیاری از مردان کار خود را به دلیل اتوماسیون از دست می‌دهند، تخمین زده می‌شود که در ۲۰ سال آینده، ۲۶ میلیون از زنان در ۳۰ کشور دنیا با ریسک بالایی برای از دست دادن کارشان  مواجه هستند. همچنین برآورد شده است که ۷۰ درصد مشاغلی که در حال حاضر زنان عهده‌دار آن هستند از میان ۱۸۰ میلیون شغل موجود در جهان، می‌توانند در آینده توسط کامپیوترها و ربات‌ها انجام شوند. بنابراین اگر هدف جوامع بوجود آوردن اقتصادی مبتنی بر برابری میان زنان و مردان است باید برای این معضل که بازار کار زنان را تهدید می‌کند چاره‌جویی شود.

odd

البته این ریسک در کشورهای مختلف متفاوت است و ممکن است حتی در کشورهایی ریسک جایگزین شدن مردان بیشتر از زنان باشد. در نمودار بالا همانطور که مشاهده‌ می‌شود به طور مثال در امریکا و انگلستان زنان و مردان با ریسک برابری برای جایگزین شدن با ربات‌ها مواجه هستند. این در حالی است که زنان ژاپنی بسیار بیشتر در معرض این پدیده در مقایسه با مردان این کشور قرار دارند. همچنین در کشوری مانند ترکیه این رقم معکوس است. یعنی مردان با ریسک بیشتری برای جایگزینی مواجه هستند. در این کشور، طبق نمودار، به طور کلی ۱۲ درصد کارکنان، چه زن و چه مرد، با ریسک جایگزین شدن مواجه هستند.

در حوزه‌ی تکنولوژی امکان ورود زنان به شغل‌های مدیریتی و تخصصی ۱۵ درصد کمتر از مردان است. همچنین احتمال اینکه زنان به کارگرانی ساده با داشتن وظایف ساده و روتین تبدیل شوند ۱۹ درصد بیشتر است. این موارد باعث می‌شود که ریسک جایگزین شدن زنان با ربات یا کامپیوتر بیشتر شود. 

نتیجه اینکه اگر زنان بخواهند به صورت برابر در بازار کار حضور داشته باشند این روند باید شکسته شود. تحلیل‌ها نشان می‌دهند اختلاف در واگذاری شغل‌های محوله با در نظر گرفتن جنسیت باعث وجود نابرابری در بازار کار می‌شود. البته خوشبختانه در اقتصاد‌های پیشرفته و نوظهور با روند رشد شغل‌هایی که به طور سنتی به زنان محول می‌شود مانند حوزه‌ی درمان و حوزه‌ی خدمات اجتماعی و مشاغلی از این دست که احتیاج به توانایی ذهنی و مهارت‌های فردی دارند، زنان کمتری با مشکل مواجه خواهند شد.

منبع: مجمع جهانی اقتصاد 

ارسال نظر