کدخبر: ۳۷۴۵

در اینفوگراف مشاهده می‌کنید:

در تحقیقی از مردم کشورهای مختلف انجام توسط یک اپلیکیشن سوال شد که چند ساعت در روز را به خوابیدن اختصاص می‌دهند؟ 

همانطور که در اینفوگراف مشاهده می‌کنید، ژاپن، کره جنوبی و عربستان کمترین میزان خواب در میان کشورها را با خواب شبانه روزی به میزان ۶ ساعت و پانزده دقیقه تا ۶ ساعت و سی دقیقه دارند. در ژاپن پدیده‌ی مرگ بر اثر کم‌خوابی تبدیل به معضلی شده است، آنقدر که برای آن اسمی نیز گذاشته‌اند: Karoshi

گفته می‌شود کم‌خوابی بر روی کیفیت کار افراد تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل است که به طور مثال گفته شده در آمریکا سالانه معادل ۱.۲ میلیون روز کاری به دلیل کم‌خوابی از دست می‌رود. در ژاپن این رقم ۶۰۰ هزار است و برای انگلستان و آلمان ۲۰۰ هزار روز کاری. تاثیر این کاهش در روزهای کاری باعث لطمه‌ی شدید به اقتصاد می‌شود. به طور مثال آمریکا ۴۱۱ میلیارد دلار در سال معادل ۲.۲۸٪ تولید ناخالص داخلی خود را از دست می‌دهد. این رقم برای ژاپن ۱۳۸ میلیارد معادل ۲.۹۲ درصد و آلمان ۶۰ میلیارد دلار در سال و معادل ۱.۵۶٪ است.

در همین راستا گفته شده که اگر کسانی که در آمریکا ۶ ساعت خواب در شب دارند این مقدار را به بین ۶ تا ۷ ساعت برسانند ۲۲۶.۴ میلیارد دلار به اقتصاد کمک کرده‌اند. برای ژاپن این مقدار برابر با ۷۵.۷ میلیارد دلار است، نکته‌ای که از نظر کازوهیکو موریاما، مدیر عامل شرکت Crazy دور نمانده است. او برای کارمندان خود که حداقل ۶ ساعت خواب شبانه داشتند جایزه‌ی نقدی تعیین کرد.

موسسه‌ی ملی خواب آمریکا برای افراد بالغ چیزی بین ۷ تا ۹ ساعت خواب را توصیه کرده است.

ارسال نظر