شناسه خبر: 18079

در جریان معاملات امروز، (چهارشنبه، هفدهم شهریور ماه) شاخص کل با افزایش ۲ هزار و ۹۴۸ واحد به رقم یک میلیون و ۵۲۶ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۷۴۸ واحد افزایش، رقم ۴۶۶ هزار و ۹۶ واحد را به ثبت رساند.

چراغ شاخص سبز شد

به گزارش اقتصاد نگار ، به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، برپایه معاملات آخرین روز هفته، بیش از ۸ میلیارد و ۸۳۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۲ هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۲ هزار و ۱۱۱ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۶ هزار و ۹۵ واحدی را تجربه کردند.​

همچنین گروه خودروبا ۱۰۸ هزار و ۳۴۶ معامله به ارزش ۴ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۷۷ هزار و ۹۷۸ معامله به ارزش ۴ هزار و ۶۱۸ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۶۸ هزار و ۳۷۶ معامله به ارزش ۴ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال، گروه مواد دارویی با ۵۵ هزار و ۲۶ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال و گروه چند رشته ای صنایع با ۶۳ هزار و ۴۸۳ معامله به ارزش ۳ هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۸۰۶ واحد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۴۰۱ واحد، شرکت پتروشیمی نوری با ۳۳۰ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۳۰۱ واحد و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با ۲۹۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، گروه دارویی برکت با ۲۸۳ واحد، شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس با ۲۷۹ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران با ۲۷۰ واحد، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۲۶۹ واحد و شرکت توسعه معادن و فلزات با ۱۸۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند

 

ارسال نظر