شناسه خبر: 18130

عملکرد کالایی ملی صنایع مس ایران در بورس کالا

بازه تغییرات هفتگی قیمت فملی/ توصیه به خریداران

اقتصادنگار: تغییرات قیمت مس در بورس نشان میدهد محدوده قیمتی فملی در یک بازه 60 تومان در نوسان بوده است.

به گزارش اقتصادنگار، عملکرد مالی سهم شرکت ملی مس ایران که با نماد معاملاتی «فملی» در بازار اول (تابلوی اصلی) بورس معامله میشود، نشان میدهد در مجموع در یک هفته گذشته 325 میلیون سهم به ارزش 448.8 میلیارد تومان معامله شد. میانگین قیمت هر سهم هم در یک هفته گذشته 1378 تومان بود.

تغییرات قیمتی هر سهم نشان میدهد قیمت سهم از کانال 1400 تومان به کانال 1300 تومان ورود پیدا کرده و این در حالی است که فملی در فصل تابستان، قیمت 1464 تومان را در روز 7 شهریور هم تجربه کرده و به نوعی خود را برای سطوح بالاتر قیمتی آماده کرده بود، اما به یکباره دوباره به سطوح پایین برگشت. بازه قیمت سالانه هر سهم فملی در محدوده 940 تومان تا 3860 تومان بود، درحالی که بازه قیمت هفتگی 1402 تومان تا 1340 تومان بود.

فملی به عنوان سهم کامودیتی محور به تاثیر از تغییرات قیمت جهانی مس، تغییر خواهد کرد. با توجه به دورنمای بلندمدت قیمت افزایشی مس در بازارهای جهانی و برنامه های بلندمدت توسعه ای و طرح افزایش سرمایه شرکت، در بلندمدت سهم دورنمای مثبتی دارد. بازه قیمتی سال نشان میدهد فملی میتواند دوباره به نرخ قبلی 3860 تومان هم برگردد و به عنوان یک سهم بنیادی، توصیه فعالان خرید سهم به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت است. در هفته پیش رو به تناسب بسته شدن قیمت مس در بازارهای جهانی و البته حرکت شاخص ممکن است دوباره فملی خود را برای پیش روی در کانال 1400 تومان آماده کند.

همچنین در بورس کالا نیز، در 17 روز ابتدایی شهریور ماه 1400، ارزش معاملات شرکت ملی صنایع مس ایران در رینگ صنعتی بورس کالا  2610 میلیارد تومان بود. در جدول زیر عملکرد هفتگی شرکت ملی مس ایران آمده است.

ارسال نظر