شناسه خبر: 20794

افت شاخص، در روز تقدیم لایحه بودجه به مجلس

اقتصاد نگار: پس از وضعیت قرمز بورس در روز گذشته و وضعیت مذاکرات وروند صعودی قیمت دلار در هفته های گذشته، بازار به روند نزولی خود ادامه داد و امروز نیز به مانند روز گذشته قرمز بود. امروز لایحه بودجه نیز توسط دولت به مجلس تقدیم شد ودر روز های آینده باید منتطر واکنش کارشناسان بازار سرمایه نسبت به میزان واگذری های شرکت ها و اموال دولتی، فروش اوراق ومباحثی که میتواند بر بازار اثر میگذارد باشیم.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت ۲۳هزار و ۷۳۰واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۳۲۰هزار واحدیرسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با سه ‌هزار و ۷۰۱ واحد افت به ۲۲۳ هزار و ۷۶۶ واحد رس نمادهای «خودرو»، «شستا»، «برکت»، «خساپا»، «شبندر»، «فولاد» و «فملی» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «فجهان»، «کرمان»، «مدیریت»، «آریا»، «صبا» و«سپیدار» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.ید1.۶ درصد افت کرد.

همچنین، "غکورش" با ۱۲۴ واحد، گپرداخت" با ۴۴ واحد، "وخاور" با ۳۷ واحد، "سپ" با ۱۸ واحد، "شپاکسا" با ۱۷ واحد و "سبجنو" با ۱۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل سهم های "فملی" با دو هزار و ۳۰۱ واحد، "فارس" با دو هزار و ۱۵۳ واحد، "فولاد" با دو هزار و ۱۲۵ واحد، "شستا" با یک هزار و ۶۵ واحد، "پارسان" با یک هزار و ۶۳ واحد، معدنی و "کگل" با یک هزار و ۲۵ واحد، "شبندر" با ۹۷۴ واحد و "شپنا" با ۸۷۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

امروز نیز میزان ۵۲۰میلیارد تومان نقدینگی  توسط حقیقی ها از بازار خارج شد.

 

 

ارسال نظر