شناسه خبر: 20812

سودای فیسبوک برای ورود به حوزه پرداخت و ارز های دیجیتال

به گزارش اقتصاد نگار_ از زمانی که متا (فیسبوک)، شبکه اجتماعی خود را در سال 2004 راه اندازی کرد، تاکنون ویژگی های آن به طور قابل توجهی گسترش یافته است. مارک زاکربرگ، بنیانگذار آن، به عنوان راهی برای بررسی پویایی های اجتماعی یک پلتفرم جامع و با هدف قرار دادن آنها به عموم مردم جهان به صورت آنلاین ، فعالیت خود را آغاز کرده و در حال ادامه مسیر است.

اما به تازگی علاوه بر پلتفرم های ارتباطات در فضای مجازی فیس بوک امکان ارسال پول به دوستان و همکاران تجاری را از طریق سایت خودش با چند کلیک ماوس یا ضربه زدن روی صفحه بخشی از فیس بوک مسنجر، در بخش پیام رسانی فوری سایت، فراهم کرده است.

در واقع، مدیرعامل سابق پی پال، دیوید مارکوس، در سال 2014 برای نظارت بر فیس‌بوک مسنجر و همچنین راه‌اندازی ارز دیجیتال Diem، به متا آمد و پس از آن شاهد تحولات فیس بوک یا متا در حوزه ارز های دیجیتال نیز هستیم.

این سایت فرآیند ارسال و دریافت پول آنلاین را برای هر کسی که کارت اعتباری ویزا یا مسترکارت دارد را ساده می کند. با استفاده از این سرویس، متا می تواند به عنوان کانال بین بانک شما و بانک مقصد شما عمل کند و پول را از یک حساب به حساب دیگری هدایت کند. نحوه ارسال پول از طریق فیس بوک و ارسال پول از طریق Facebook Pay از طریق برنامه مسنجر بسیار ساده است.

 هنگامی که اطلاعات کارت نقدی خود را ذخیره می کنید، تنها چند ثانیه طول می کشد، که در اولین استفاده از این برنامه از شما خواسته می شود این کار را انجام دهید. اولین قدم این است که یک مکالمه جدید یا موجود در فیس بوک مسنجر با دوستی که می خواهید برای او پول ارسال کنید باز کنید و سپس مراحل واریز را انجام دهید. از تابستان 2021، این سرویس فقط کارت‌های نقدی مستر و ویزا کارت  را می‌پذیرد، نه کارت‌های اعتباری. این سایت ادعا می کند که از چندین لایه حفاظت سخت افزاری و نرم افزاری بر روی سرورهای خود استفاده می کند.

چگونه متا از این ویژگی درآمد کسب می کند

نکته مهم این است که متا هیچ هزینه ای برای ارسال یا دریافت پول از طریق مسنجر فیس بوک دریافت نمی کند. این شرکت مستقیماً از این خدمات هیچ درآمدی کسب نمی کند. با این حال، انگیزه مالی باعث این حرکت بوده و در ابتدا با تشویق و به دلیل سهولت کاربران اطلاعات پرداخت خود در سایت ذخیره میکنند ودر ادامه نیز اطلاعات تراکنش آنها پردازش می شود .

در 12 نوامبر 2019، فیس بوک "فیس بوک پی" را راه اندازی کرد و امکان پردازش تراکنش ها در پلتفرم های خود از جمله اینستاگرام و واتس اپ را فراهم کرد. در همان سال، این سرویس«برای جمع آوری کمک های مالی، خریدهای درون بازی، بلیط های رویدادها ، پرداخت های شخص به فرد، و صفحات و مشاغل انتخابی در بازار فیس بوک» با برنامه هایی برای گسترش خدمات در دسترس بود

. آن دسته از کاربرانی که از قابلیت ارسال و دریافت پول استفاده کرده و اطلاعات پرداخت خود را در سایت ذخیره می‌کنند، می‌توانند با یک کلیک ماوس یا ضربه زدن روی صفحه، محصول تبلیغ شده را خریداری کنند. وقتی کاربران مجبور نباشند کارت های اعتباری خود را از کیف پول خود بگیرند و اطلاعات پرداخت را برای هر خرید وارد کنند، خرید فوری آسان تر و وسوسه انگیزتر می شود. در این راستا، متا در نظر دارد از ویژگی ارسال و دریافت پول، هر چند غیرمستقیم، درآمد زیادی کسب کند.

http://www.eghtesadnegar.ir/

ارسال نظر