شناسه خبر: 20813

بورس همچنان در سراشیبی افت شاخص

به گزارش اقتصاد نگار، بازار سرمایه پس آغاز هفته ای منفی، روند خود را حفظ کرده و همچنان با افت شاخص کل مواج است. هفته های گذشته به نظر میرسید هیجانات مذاکرات وین، قیمت دلار و ارائه لایحه بودجه به صورت روانی بر بازار اثر بگذارند که چنین اتفاقی رقم نخورد و بازار همچنان به مسیر نزولی خود ادامه میدهد.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت ۲۵هزار و ۲۴۶واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۲۹۵هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با افت6هزار و چهارصد و نوزده واحدی نزول 1.۸درصد را تجربه کرد.

همچنین نمادهای «فولاد»، «شستا»، «خودرو»، «برکت»، «کالا»، «فملی» و «خساپا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «سغدیر»، «فرابورس»، «کرمان»، «فجهان»، «مدیریت»، «غگیلا» و«آریا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، گروه دارویی برکت با ۱۲۲ واحد، "کالا" با ۴۳ واحد،"شاملا"با ۳۵ واحد، "شپاکسا" با ۲۲ واحد، "دروز" با ۱۷ واحد و "سبجنو" با ۱۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل "فولاد با 2 هزار و ۴۱۶ واحد، "کگل" با 1 هزار و ۸۲۴ واحد، "فملی" با 1 هزار و ۴۹۹ واحد، "شستا" با 1 هزار و ۳۱۳ واحد، "پارس" با 1 هزار و ۱۴۱ واحد، "پارسان" با 1 هزار و ۳۲ واحد، "فارس" با ۹۳۲ واحد و"ومعادن"با ۶۹۲ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

همچنین ۵۵۰میلیارد تومان نقدینگی، توسط حقیقی ها  از بازار خارج شد.

 

ارسال نظر