شناسه خبر: 20835

وضعیت نزولی بورس ادامه دار است

به گزارش اقتصاد نگار، وضعیت بورس در میانه هفته همچنان قرمز است. بازار سرمایه از ابتدای هفته همچنان به روند نزولی خود ادامه میدهد و به نظر میرسد همچنان از هیجانات ناشی از افزایش قیمت دلار، برخی از بند های بودجه سال آتی چون کاهش فروش اوراق، عدم افزایش حقوق مالکانه معادن و... اثر نپذیرفته است.

 در پایان معاملات امروز، 23 آذر، شاخص کل بورس پس از افت 3 هزار و ۷۵۴واحدی شاخص کل آن را به حجم1 میلیون و ۲۹۱هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیزبا نزول 3 هزار و 747 واحدی افت ۱.۰۷درصدی را تجربه کرد.

 

در بازار امروز نمادهای «خودرو»، «شستا»، «خساپا»، «فولاد»، «شبندر»، «برکت» و «فملی» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «توسن»، «فرابورس»، «سغدیر»، «آریا»، «رافزا»، «فجهان» و«مدیریت» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بازر امروز در بین همه نمادها، (فولاد) با ۴۳۹ واحد، (شپدیس) با ۴۱۹ واحد، (شبندر) با ۴۰۲ واحد (پارسان) با ۳۵۴ واحد، (نوری) با ۲۷۸ واحد، (شفن) با ۲۲۴ واحد، (کالا) با ۱۳۹ واحد و (شپنا) با ۱۳۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در (خودرو) با ۷۲۳ واحد، شرکت (وغدیر) با ۶۱۱ واحد، (خساپا) با ۳۸۱ واحد، (فملی) با ۲۹۹ واحد، (کگل) با ۱۷۴ واحد، (بورس) با ۱۷۱ واحد، (خبهمن) با ۱۵۴ واحد، (رانفور) با ۱۴۶ واحد، (خپارس) با ۱۴۴ واحد و (شستا) با ۱۴۱ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

همچنین میزان، ۴۴۵میلیارد تومان نقدینگی توسط حقیقی ها از بازار خارج شد.

 

ارسال نظر