شناسه خبر: 20906

بورس دوباره قرمز شد

به گزارش اقتصاد نگار؛ پس از پایان هفته گذشته و آغاز این هفته که اخباری مثبت از روند مذاکرات منتشر شد بازار سبزپوش شد، اما روند نزولی بازار بدون توجه به سخنان شب گذشته وزیر اقتصاد درباره برنامه دولت برای بورس دوباره به شاخص بازگشت و شاخص کل به میزان1.06% با ریزش مواجه شد.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت ۱۳هزار و ۸۷۲واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۲۹۱هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش3هزار و483واحدی  یک درصد افت کرد.

همچنین نمادهای «کالا»، «خودرو»، «خساپا»، «انرژی۳»، «شستا»، «بورس» و «فولاد» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «توسن»، «شگویا»، «کرمان»، «فجهان»، «سمگا» و«مدیریت» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

همچنین در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۱۵ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۴۰ واحد، توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) با ۷۹ واحد، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ) با ۶۸ واحد و موتوژن (بموتو) با ۵۶ و احد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

علاوه بر این شاخص ها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۸۳۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۴۹۹ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۹۵۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۸۰۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۶۱۱ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۵۸۰ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۷۰ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

همچنین حقیقی‌ها امروز ۴۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

 

ارسال نظر