شناسه خبر: 20913

چراغ سبز بورس به رشد شاخص

به گزارش اقتصاد نگار؛ پس از فراز و فرودهای هفته های اخیر شاخص که بیشتر ناشی هیجانات از روند مذاکرات، قیمت دلار و بودجه ارائه شده به مجلس تلقی میشد امروز، 29آذر ماه شاخص کل با رشد9هزار واحدی مواجه شد.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از رشد ۹هزار و ۸۴۱واحدی به حجم  یک میلیون و ۳۰۱هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با 406واحد رشد صعود0.12% را تجربه کرد.

 

امروز همچنین نمادهای «خودرو»، «کالا»، «شستا»، «برکت»، «خساپا»، «فولاد» و «وتجارت» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «توسن»، «مدیریت»، «شگویا»، «فجهان»، «چخزر» و«سمگا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها نیز، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۸۳۲ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۹۷۲ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۱۸ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۹۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۲۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۰۰ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۴۶۵ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل بورس کالای ایران (کالا) با ۱۶۸ واحد، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۴۳ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۱۳۵ واحد، بانک کارآفرین (وکار) با ۱۱۹ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳ ) با ۱۰۰ واحد و صنعتی غذایی کورش (غکورش) با ۷۳ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

همچنین حقیقی‌ها امروز ۱۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

 

ارسال نظر