شناسه خبر: 20914

ایردراپ 500میلیون دلاری برای دارندگان ریپل

به گزارش اقتصاد نگار، شرکت سولوژنیک که چند پروژه در شبکه «XRP Ledger» را راه‌اندازی کرده، اعلام کرده است که دارندگان رمز ارز ریپل، ۱۰۰ میلیون توکن «SOLO» را در جریان یک ایردراپ به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار دریافت خواهند کرد.

تمام آدرس‌های حاوی توکن‌های SOLO و XRP که تا ۲۴ دسامبر (۳ دی) با اوراکل سولوژنیک تراست‌ لاین (Trustline) ایجاد کرده باشند، در این ایردراپ شرکت‌ داده خواهند شد و در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) توکن‌های خود را دریافت خواهند کرد. در این ایردارپ ۱۰۰ میلیون توکن به دارندگان XRP و ۱۰۰ میلیون دیگر هم به دارندگان SOLO اهدا خواهد شد.

ایر دراپ چیست؟

«ایردراپ» (Airdrop) یک استراتژی تبلیغاتی و بازاریابی است که در جریان آن شرکت‌های مختلف به منظور ایجاد سروصدا و آشنا کردن کاربران فعال در حوزه‌ی رمزارزها با پروژه‌ی خود اقدام به پخش رایگان آن رمزارز می‌کنند. با این کار هم اسم رمزارز جدید به سر زبان‌ها می‌افتد و هم افراد جدید با پروژه آشنا می‌شوند.

علاوه بر این چون بسیاری از کسانی که در جریان ایردراپ رمزارزهای خود را دریافت کرده‌اند، آن‌ها را در صرافی‌ها می‌فروشند، قیمت و ارزش واقعی آن رمزارز هم مشخص می‌شود. به خاطر همین ماهیت برد-برد ایردراپ است که بسیاری از پروژه‌ها و استارتاپ‌های جدید از این روش برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند. چون هم پروژه‌ی آن‌ها به همگان معرفی می‌شود و هم شرکت‌کنندگان در ایردراپ پاداش مالی دریافت می‌کنند و این به نفع هر دو طرف است.

توکن سولوژونیک چه ارزشی دارد؟

Sologenic از سکه های SOLO برای بازارسازی و تامین نقدینگی استفاده می کند. سکه‌های SOLO بر روی XRP Ledger صادر می‌شوند که امکان جابجایی نقدینگی فوری را تقریباً فراهم می‌کند.

هدف این اکوسیستم حذف موانع ورود سرمایه‌گذاران کریپتو به‌صورت فردی و نهادی است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا کلاس‌های دارایی غیربلاک‌چینی، مانند سهام، ETF و کالاها را با یک ارز رمزنگاری‌شده  به نام soloمعامله کنند.

به بیان ساده، این توکن ها به مردم در سراسر جهان این امکان را می‌دهند تا بدون نیاز به کارگزاری‌های سنتی، سهام شرکت‌های مورد علاقه خود را با SOLO خریداری ویا اینکه بفروشند.

 

 

ارسال نظر