شناسه خبر: 20931

بورس سبز باقی ماند

به گزارش اقتصاد نگار،بازار سرمایه پس ازنوسانات نزولی هفته گذشته و ارائه بسته حمایتی دولت از بورس در این هفته، برای دومین روز متوالی، با رشد16هزار واحدی سبز باقی ماند، تا امیدهای تازه ای برای آینده بازار سرمایه در بین سهامداران شکل بگیرد.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از رشد1.30%  ۱۶هزار و ۹۲۵وحد رشد کرد و به حجم یک میلیون و ۳۱۸هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با 4هزار و 310واحد افزایش، رشد ۱.۲۵درصدی را تجربه کرد.

نمادهای «خودرو»، «کالا»، «شستا»، «فولاد»، «فملی»، «برکت» و «خساپا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «توسن»، «حسیر»، «سمگا»، «کرمان»، «غصینو» و«مدیریت» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

همچنین در بین همه نمادهابازار،  صنایع ملی مس ایران (فملی) با دو هزار و ۲۹۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۲۴۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و یک واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۷۵۱ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۸۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۶۵۴ واحد و شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۶۲۷ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

همچنین  تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۸۰ واحد، صنعتی آما(فاما) با ۲۹ واحد، آهنگری تراکتورسازی ایران (خاهن) با ۲۰ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۱۹ واحد و سرمایه گذاری شفا دارو (شفا) با ۱۸ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز نیز ۱۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر