شناسه خبر: 20951

رشد شاخص در اولین روز زمستان

به گزارش اقتصاد نگار؛ بازار سرمایه در سومین روز پاپی صعود شاخص را تجربه کرد تا در آخرین روز هفته بازار سبزپوش باقی بماند. با توجه به ورود 170 میلیارد تومن توسط حقیقی ها به نظر میرسد بسته پیشنهادی دولت برای حمایت از بورس از لحاظ هیجانی تا قبل از اجرا اثر مثبتی بر بازار داشته است. این بسته که از از میزان نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها تا نرخ گاز مصرفی سیمانی ها و حقوق ماکانه معادن تسریح شده است، مخالفان و موافقانی زیادی را به همراه داشته است.

در پایان معاملات امروز یکم دی ماه، شاخص کل بورس پس از رشد ۴۰هزار و ۶۵۲واحدی  و رشد3.1% درصدی به حجم یک میلیون و ۳۵۹هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز  با رشد9هزار  555وحدی  2.8% صعود کرد.

 

همچنین در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۵۱۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۱۵۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۸۰۲ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۷۷۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۴۱۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۲۷۵ واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک هزار و ۲۵۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

علاوه بر سایر نماد هایی که بر شاخص اثر  مثبت داشتند نماد های، تامین سرمایه امید (امید) با ۳۰ واحد، ایران مرینوس (نمرینو) با سه واحد و توریستی و رفاهی آبادگران ایران (ثاباد) با دو واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس را رقم زدند.

 

حقیقی‌ها امروز در حدود ۱۷۰میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار کردند.

 

 

ارسال نظر