شناسه خبر: 20965

کریپتورنک:

بیت کوین به کمترین میزان عرضه خود در صرافی ها رسید!

به گزارش اقتصادنگار، عرضه بیت‌کوین (BTC)در صرافی ها به پایین‌ترین سطح خود در سال های اخیر رسید. در توییت اخیر CryptoRankگفته شد، تنها 6.3 درصد از کل عرضه بیت کوین یا 1.3 میلیون بیت کوین در صرافی های ارزهای دیجیتال نگهداری می شود.

طبق آماری که کریپتورنک منتشر کرده است، 44% از میزان بیتکون های موجود در صرافی های ارز دیجیتال در صرافی کوین بیس، 24%در صرافی بایننس و14% در صرافی بیتفینکس متمرکز شده اند.

البته کاهش عرضه این رمز ارز چیز جدیدی نیست و از زمان نصف شدن پاداش های هاوینگ بیت کوین در سال 2020 ، روند نزولی عرضه بیت کوین آغاز شده بود. کیف پول های صرافی 9.5 درصد از عرضه بیت کوین را در اکتبر 2020، درست قبل از رکوردهای تاریخی کریسمس 2020، و 7.3 درصد در جولای امسال به خود اختصاص دادند. و اکنون رقم 6.3 درصدی دسامبر کمترین رقم ثبت شده برای عرضه بیت کوین در سال 2021 است. این یعنی میزان بیت کوین کوین داخل کیف پول های داخلی صرافی ها همچنان در حال کاهش است.

Glassnode، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای ارز های دیجیتال، اخبار مثبت بیشتری را در مورد رفتار مبادلات این رمز ارز را به اشتراک گذاشت. میانگین متحرک هفت روزه برای حجم ورودی مبادلات بیت کوین را به پایین ترین سطح پنج ماهه خود یعنی 978.452 نشان داد. کمبود عرضه صرافی ممکن است با ارسال کمتر و کمتر BTC به کیف پول های داخلی صرافی ها ادامه یابد.

توئیت اخیر Glassnode نشان می دهد که 24.6 درصد از کل عرضه بیت کوین هنوز بالاتر از قیمت کنونی  است.

این مسئله نشان می دهد که تقریباً سه چهارم بیت کوین موجود بالاتر از  سطوح قیمتی کنونی در حال حاضربرای سرمایه گذاری بلند مدت در کیف پول های سرد(فیزیکی) نگهداری میشود.

منبع: cointelegraph

 

ارسال نظر