شناسه خبر: 20978

آغاز هفته سبزپوش برای بازار سرمایه

به گزارش اقتصاد نگار، بازار سرمایه امروز نیز به مانند بیشتر روز های هفته گذشته سبز پوش شد و با رشد1.95% سرمایه گذاران را امیدوار تر کرد؛ برخی کارشناسان این روند صعودی بازار را معلول اعلام دولت مبنی بر حمایت از بورس بعد از ارائه بسته پیشنهادی میدانند.

در پایان معاملات امروز4دی، شاخص کل بورس پس از رشد ۲۶هزار و ۵۱۱واحدی شاخص کل ۱.۹درصدی به حجم یک میلیون و ۳۸۵هزار واحدرسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با4هزار و156 واحد رشد، با افزایش ۱.۱درصدی مواجه شد.

امروز، نمادهای «خودرو»، «فملی»، «فولاد»، «کالا»، «شپنا»، «شتران» و «خساپا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «مدیریت»، «کرمان»، «توسن»، «فجهان»، «شگویا» و «سمگا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

 

همچنین در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و ۵۹۰ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۹۰۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۹۰۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۸۴۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۷۰۱ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۴۵۷ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با یک هزار و ۱۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد هایی که تاثیر مثبت داشتند؛ نماد های،  بورس کالای ایران (کالا) با ۱۳۰ واحد، صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۰۵واحد و سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۷۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

همچنین حقوقی‌ها امروز در بیش از ۲۶۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

ارسال نظر