شناسه خبر: 20999

اصلاح اندک شاخص در بازار سرمایه

به گزارش اقتصاد نگار؛ بازار سرمایه، پس ازروز های خوبی که در هفته جاری و گذشته پشت سر گذاشت؛ امروز با0.11% ریزش مقداری اصلاح را تجربه کرد. در حالی که میزان خروج پول حقیقی ها از بازار نسبت به روز گذشته 125میلیارد تومان افزایش داشت.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس ازافت هزار و ۴۹۰واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۳۸۴هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش هزار و ششصد واحدی ۰.۴۵درصد افت کرد.

 

نمادهای «شستا»، «شبندر»، «کدما»، «شتران»، «فملی»، «خودرو» و «فولاد» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «توسن»، «فرابورس»، «حسیر»، «مدیریت»، «فجهان»، «گدنا» و«حآفرین» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

همچنین در بین همه نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با یک‌هزار و ۱۴۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۶۷۰ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۲۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۲۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۹۹ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۳۸۶ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۱۹۹ واحد و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۱۹۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۷۴ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۶۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد هایی که تاثیر مثبت بر بازار داشتند، نماد های فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۷۳۱ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۵۲۹ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۳۸۳ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۲۵ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۳۰۷ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۲۹۴ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز ۳۹۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار