شناسه خبر: 21080

بورس دوباره اوج گرفت

به گزارش اقتصاد نگار، بازار سرمایه پس از اصلاح اندک روز گذشته که بعد از حدود چند روز روند صعودی ایجاد شده بود دوباره مثبت شد و با رشد1.18% سهامداران را امیدوار کرد.

در پایان معاملات امروز ششم دی ماه، شاخص کل بورس پس ازرشد ۱۶هزار و ۳۰۱واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۴۰۰هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ۱.۴درصد رشد کرد.

نمادهای «شستا»، «خودرو»، «فملی»، «شبندر»، «فولاد»، «کدما» و «خساپا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «غصینو»، «فرابورس»، «توسن»، «فجهان»، «مدیریت»، «حسیر» و«سپیدار» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

 

 

علاوه بر این، در بین همه نمادها، ملی صنایع مس ایران (فملی) با 2 هزار و ۹۰۲ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با 2 هزار و ۸۵۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۱۵۲ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۶۴۱ واحد، معدنی و صنعتی گل‌گهر (کگل) با ۵۷۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۳۷ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۸۸ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۶۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۳۶۰ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۲۶ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۲۱۵ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۹۲ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۷۴ واحد، بانک خاورمیانه (وخاور) با ۶۲ واحد و بورس کالای ایران (کالا) با ۴۵ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز ۲۴۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر