شناسه خبر: 21146

اصلاح400واحدی بازار

به گزارش اقتصاد نگار، بازار سرمایه که در روزهای اخیر روند نوسانی روبه بالایی را تجربه کرده است پس از رشد 16هزار واحدی روز گذشته با 400واحد ریزش و رشد1900واحدی شاخص کل هم وزن روبرو شد.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از افت ۴۲۹واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۳۹۹هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیزبا 1977واحد افزایش ۰.۵درصد رشد کرد.

نمادهای «شستا»، «خودرو»، «خساپا»، «فملی»، «برکت»، «خگستر» و «شبندر» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «حآفرین»، «توسن»، «فجهان»، «مدیریت»، «شاروم» و«شگویا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها، پتروشیمی بوعلی سینا (بوعلی) با ۲۵۹ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲۴۹ واحد، پتروشیمی خراسان (خراسان) با ۲۴۴ واحد، صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۱۸۵ واحد، آلومینیوم ایران (فایرا) با ۱۶۶ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۵۴ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۱۵۰ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۱۵۰ واحد و گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۴۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۲۶ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۵۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۶۰۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۵۷۴ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۳۱۵ واحد، تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۱۰۵ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۱ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز نیز  ۱۳۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر