شناسه خبر: 21334

آغاز هفته قرمز برای بازار سرمایه

به گزارش اقتصاد نگار، بازار سرمایه پس از اینکه هفته گذشته را با حدود2هزار و 500واحد افت به پایان رساند؛ این هفته را نیز دوباره با افت 18هزار واحدی شروع کرد.

در پایان معاملات امروز11 دی ماه، شاخص کل بورس پس از افت ۱۸هزار و ۴۱۷واحدی (۱.۳درصد) به حجم یک میلیون و ۳۷۸هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش چهار هزار و ششصد واحدی با کاهش ۱.۲درصدی مواجه شد.

 نمادهای «خودرو»، «خپارس»، «خساپا»، «برکت»، «فولاد»، «فملی» و «شبندر» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «فجهان»، «گدنا»، «مدیریت»، «توسن»، «چخزر» و «تلیسه» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

همچنین در بین همه نمادها، گروه دارویی برکت (برکت) با ۴۷ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۴۴ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۲۴ واحد، فرآروده های غذایی و قند پیرانشهر (قپیرا) با ۲۳ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دوهزار و ۱۲۰ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۶۰ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با یک هزار و ۷۷ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۹۷۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۹۱۳ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۷۳۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۶۹۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۹۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۵۷۲ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شنبدر) با ۵۳۶ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز در حدود ۴۶۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر