شناسه خبر: 21405

شاخص بورس سبز شد

به گزارش اقتصادنگار، شاخص کل بازار سرمایه پس از ریزش18هزار واحدی روز گذشته و وضعیت پرتلاطم نزولی هفته گذشته در دومین روز این هفته بیش از200واحد رشد یافت.

در پایان معاملات امروز، شاخص کل بورس پس از رشد ۲۲۳واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۳۷۹هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با پنجاه و دو واحد افزایش ۰.۰۱درصد رشد کرد.

نمادهای «خودرو»، «فملی»، «شبندر»، «خپارس»، «فولاد»، «خساپا» و «کدما» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «گدنا»، «توسن»، «حآفرین»، «فجهان»، «مدیریت» و«چخزر» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۷۹۷ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۹۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۳۴ واحد، ، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۷۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۲۴ واحد، صنعتی زر ماکارون (غزر) با ۷۷ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۶۹ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۶۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد خوزستان(فخوز) با ۳۲۹ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۹۷ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۱۸۲ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۱۲۰ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۵۱ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۴۹ واحد و صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۴۵ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها نیز امروز حدودا ۲۰۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

ارسال نظر

آخرین اخبار