شناسه خبر: 21485

نوسان منفی بازار ادامه دارد

به گزارش اقتصاد نگار، شاخص کل بازار سرمایه، امروز13دیماه پس از پشت سر گذاشتن دوروز اول هفته که نوسان منفی را پیموده بود دوباره منفی شد و بیش از2هزار واحد دیگر ریزش را تجربه کرد.

 در پایان معاملات امروز(13دیماه)، شاخص کل بورس پس از افت دو هزار و ۹۷۰واحدی(-0.22%) شاخص کل به حجم یک میلیون و ۳۷۶هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز  با ریزش277واحدی  ۰.08درصد افت کرد.

نمادهای «شسینا»، «برکت»، «خودرو»، «فملی»، «خساپا»، «خپارس» و «انرژی۳» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «حآفرین»، «گدنا»، «فجهان»، «توسن»، «چخزر» و«مدیریت» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

 

همچنین در بین همه نمادها، گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۴۱ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۰۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۷۴ واحد، گروه صنعت بارز (پکرمان) با ۵۹ واحد، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید (وامید) با ۴۸ واحد و سایپا (خساپا) با ۴۳ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل پتروشیمی نوری (نوری) با ۴۷۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۹۹ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۸۴ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۳۹ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۱۵۳ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۴۳ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۱۳۰ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۱۰۴ واحد و بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۰۴ واحد، تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز نیز ۲۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

ارسال نظر