شناسه خبر: 21561

وضعیت قرمز در بازار سرمایه

به گزارش اقتصاد نگار، شاخص کل بازار سرمایه پس از افت2هزار واحدی روز گذشته، امروز نیز 13هزار واحد ریزش را تجربه کرد تا شاخص کل به حدود1میلیون و سیصد و شصت و دو هزار واحد برسد. به همین دلیل سهامداران نگران تر از گذشت عمل کردند و میزان400میلیارد تومان توسط حقیقی ها از بازار خارج شد.

در پایان معاملات امروز(14دی)، شاخص کل بورس پس از افت ۱۳هزار و ۲۵۵واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و ۳۶۲هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش 3هزار و دویست وشصت ودو واحدی ۰.۹درصد افت کرد.

نمادهای «خودرو»، «شسینا»، «برکت»، «کدما»، «انرژی۳»، «شتران» و «فملی» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «فجهان»، «توسن»، «سمگا»، «آریا»، «مدیریت» و«گدنا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

همچنن در بین همه نمادها، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۱۷۹ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۴۴ واحد، کارخانجات داروپخش (دارو) با ۲۵ واحد، مهندسی نصیر ماشین (خنصیر) با ۲۵ واحد، تولید محور خودرو (خمحور) با ۲۲ واحد و تامین سرمایه نوین (تنوین) با ۲۲ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک‌هزار و ۳۱۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۵۸ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۸۲۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۵۷۲ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۳۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با ۴۸۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۴۲۸ واحد و پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۱۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز نیز ۴۰۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

ارسال نظر