شناسه خبر: 21634

پایان هفته سبز برای بازار

به گزارش اقتصاد نگار، شاخص کل بازار سرمایه پس از روز های قرمزی که در این هفته برخی سهامداران را متضرر کرده بود؛ پایان هفته را با روند مثبت 300واحدی به پایان رساند.

در پایان معاملات امروز(15دی)، شاخص کل بورس پس از رشد 303واحدی به حجم یک میلیون ۳۶۳هزار و 132 واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز ۰.۱درصد افت کرد.

 نمادهای «برکت»، «خودرو»، «کدما»، «انرژی۳»، «شبندر»، «کالا» و «خساپا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «حسیر»، «سمگا»، «فجهان»، «حآفرین»، «زملارد» و«شصدف» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۳۴ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۰۸ واحد، فرآوری معدنی اپال کانی پارس (اپال) با ۱۳۴ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۲۴ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۱۲۰ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۱۲ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۱۰۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل گروه دارویی برکت (برکت) با ۱۵۰ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۱۳۱ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۱۱۲ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۱۰۱ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۱۰۰ واحد و بورس اوراق بهادار (بورس) با ۸۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز ۲۹۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

 

 

ارسال نظر