شناسه خبر: 21690

علت سقوط بیت کوین به زیر44 هراز دلار چیست؟

به گزارش اقتصاد نگار، ارز دیجیتال بیت کوین و سایر کوین های دیجیتال پس از این که یک ماه کسل کننده را در پیش داشتند امروز با ریزشی سنگین تری همراه شدند تا بیت کوین به زیر 43هزار دلار و سایر رمز ارز ها مانند اتریوم و بایننس کوین نیز بهترتیب 11و 8درصد افت قیمت را تجربه کنند.

دلیل این افت ناگهانی چیست؟

برخی کارشناسان این بازار معتقدند پس از آنکه بانک مرکزی آمریکا در جریان نشست اخیر خود مجدداً به لزوم افزایش نرخ بهره بانکی در سال ۲۰۲۲ اشاره کرد، قیمت بیت کوین تا ۴۲,۴۰۰ دلار پایین آمد. تحلیل‌گران می‌گویند برای پیش‌گیری از سقوط عمیق‌تر قیمت، از لحاظ تکنیکال بازار باید سطح ۴۶,۰۰۰ دلاری را پس بگیرد. اما برخی دیگر تصمیمات فدرال رزرو را قاطع تر از این مسائل میدانند که بتوان سطح چهل و شش هزار دلار را باز پس گرفت.

طبق گزارش سایت کوین تلگراف،  پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو که در آن قانون‌گذاران متعهد به کاهش ترازنامه خود و افزایش نرخ بهره بانکی در سال ۲۰۲۲ شدند، بیت کوین و آلت کوین‌ها نیز با پیروی از بازارهای سهام آمریکا با افت قیمت مواجه شدند.

با اصلاح بازارهای سرمایه و ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین به زیر ۴۳,۰۰۰ دلار سقوط کرد.

طبق گفته کارشناسان انتظار می‌رود که فدرال رزرو در ماه مارس نرخ بهره بانکی را افزایش دهد و این یعنی فرایند کنترل ترازنامه بانک مرکزی می‌تواند حتی پیش از تابستان هم آغاز شود.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال در حال حاضر به 2.123 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 39.4 درصد است.

 

 

 

ارسال نظر