شناسه خبر: 21818

افت 25هزار واحدی شاخص کل

بورس قرمز تر از دیروز

به گزارش اقتصاد نگار بازار سرمایه روز های خوبی را پشت سر میگذارد و شاخص کل بازار امروز نیز مانند روز گذشته منفی بود، اما این بار این افت شاخص بیش از25هزار واحد بود تا دوباره عمده ی سهامداران متضرر باقی بمانند.

در پایان معاملات امروز(19دی)، شاخص کل بورس پس از افت ۲۵هزار و ۶۸۰واحدی به حجم یک میلیون و ۳۳۶هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش بیش از5هزار واحدی  ۱.۶۶درصد افت کرد.

نمادهای «خودرو»، «شتران»، «فملی»، «خساپا»، «فولاد»، «شبندر» و «شپنا» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «توسن»، «فجهان»، «زقیام»، «وسپهر»، «آریا» و«زاگرس» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها، ایران‌خودرو (خودرو) با ۹۰ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۸۶ واحد، پدیده شیمی قرن (قرن) با ۴۳ واحد، گروه صنعتی بوتان (لبوتان) با ۴ واحد، تاید واتر خاورمیانه (حتاید) با ۳۴ واحد و داروسازی روز دارو (دروز) با ۲۲ واحد، تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۲‌هزار و ۹۳۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲‌هزار و ۱۹۲ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک‌هزار و ۶۰۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک‌هزار و ۲۹۷ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با یک‌هزار و ۱۴۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با یک‌هزار و ۱۱۳ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با یک‌هزار واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۹۳۸ واحد و پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۸۹۵ واحد، با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز ۵۳۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر