شناسه خبر: 21876

افت 4هزار واحدی شاخص

بورس همچنان قرمز

به گزارش اقتصاد نگار، بازار سرمایه امروز نیز به مانند روز قبل با افت شاخص کل مواجه شد و چهار هزار و صدو وهشتاد واحد ریزش داشت.

در پایان معاملات امروز(بیستم دیماه)، شاخص کل بورس پس از افت چهار هزار و ۱۸۱واحدی به حجم یک میلیون و ۳۳۲هزار واحدی رسید  و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش هزار و نود و نه واحدی ۰.۳درصد افت کرد.

 نمادهای «خودرو»، «خساپا»، «شپنا»، «انرژی۳»، «شتران»، «برکت» و «فولاد» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «توسن»، «سمگا»، «چخزر»، «حسیر»، «فجهان» و«فروی» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها، ایران‌خودرو (خودرو) با ۵۱۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۹۲ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۲۲۳ واحد، سایپا (خساپا) با ۲۱۴ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۱۶۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۱۹ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۱۱۱ واحد و صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۱۰ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۱۰۰ واحد، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر) با ۸۹ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری غدیر (وغدیر) با ۸۹ واحد  تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل پتروشیمی پارس (پارس) با ۶۶۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۹۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۵۰۱ واحد،سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۴۸۸ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۴۵۲ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۳۳۸ واحد، مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۳۱۸ واحد و پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۱۳ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز ۲۷۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر