شناسه خبر: 21877

مردی که با خودرو شخصی ارز دیجیتال استخراج میکند

به گزارش اقتصاد نگار، CNBC اخیرا مصاحبه ای با مرد هندی ترتیب داده است که مدعی شده با خودرو تسلا خود ارز دیجیتال اتریوم استخراج میکند و از این راه ماهانه چیزی بین 400تا800دلار درآمد کسب میکند.

CNBC میگوید سراج راوال تقریباً از هر راهی که برای استخراج ارزهای دیجیتال از تسلا مدل 3 2018 خود وجود داشت، امتحان کرد تا به این مهم دست یافت.

او نرم‌افزار استخراج رایگان بیت‌کوین را بر روی Apple Mac mini M1 خود اجرا کرده است و با وصل کردن یک اینوِرتر به سوکت برق ۱۲ ولتی واقع در کنسول مرکزی ماشینش، رایانه را تغذیه می‌کند. او همچنین واحدهای پردازش گرافیکی به هم پیوسته یا GPUها را به «پایه» تسلای خود متصل کرده است و این دستگاه‌ها را از باتری داخلی خودرو خارج می‌کند. اگرچه این کار او ضمانت خودروی او را باطل می کند و ممکن است آسیب های زیادی به ماشین وارد کند، اما راوال می گوید ارزشش را دارد. هنگامی که قیمت اتر در سال 2021 به اوج خود رسید، او ادعا می کرد  که 800 دلار پس از پرداخت هزینه های تعمیر و باطری ماشین درآمد خالص داشت.

روش راوال برای استخراج ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، این است که با کمک زبان برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت CPU اصلی تسلا خود را هک کند. این CPU در اصل بخشی از رایانه داخلی خودرو است که مسئولیت کمک به ناوبری سیستم و سرگرم‌کردن افراد داخل خودرو را بر عهده دارد.

راوال می‌گوید سودآورترین روش برای استخراج ارزهای دیجیتال از طریق تسلا این است که رایانه داخل تسلا هک و پردازنده‌های گرافیکی مستقیماً به موتور الکتریکی خودرو وصل شوند. او خودش با استفاده از جاوا اسکریپت یک اپلیکیشن وب درست کرده است که می‌تواند داده‌ها را از تسلا دریافت کند و در برخی موارد آنها را تغییر دهد.

او اسم تسلای خود را «کامپیوتر چرخ‌دار» گذاشته و ادعا می‌کند هک‌کردن آن خیلی آسان است. او می‌گوید هک‌کردن این سیستم در اصل به‌معنای از کار انداختن کنترل‌کننده داخل خودرو است تا بتوان از انرژی بیشتری استفاده کرد.

راوال پنج کارت گرافیک بسیار باکیفیت را به باتری خودرو وصل کرده است و به‌نوبت دو الگوریتم هش متفاوت را، یکی برای اتریوم و دیگری برای پالیگان، اجرا می‌کند.

منبع:CNBC

ارسال نظر

آخرین اخبار