شناسه خبر: 21956

چراغ سبز بازار به مذاکرات وین

شاخص کل بازار سرمایه سبز شد

به گزارش اقتصاد نگار پس از انتشار اخبار مثبت از مذاکرات وین در روز های گذشته بالاخره بازار سبز پوش شد و با رشددوهزار واحدی شاخص کل به حجم یک میلیون و سیصد و سی وچهار واحدی رسید.

 در پایان معاملات امروز(بیست و یکم دیماه)، شاخص کل بورس پس از رشد هزار و ۹۲۷واحدی به حجم یک میلیون و ۳۳۴هزار واحدی رسید و همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با هزار و دویست و هشتادو پنج واحد  ۰.۳۷درصد رشد کرد.

نمادهای «خودرو»، «خساپا»، «خگستر»، «شپنا»، «فملی»، «کالا» و «انرژی۳» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نمادهای «فرابورس»، «توسن»، «کلر»، «فجهان»، «آریا»، «فروی» و«مدیریت» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.

در بین همه نمادها، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۵۱۰ واحد، ایران‌خودرو (خودرو) با ۵۰۳ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۳۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۳۴ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۱۵ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۱۹۹ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۷۳ واحد و بانک تجارت (وتجارت) با ۱۲۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۶۴۳ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۳۷۲ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۳۲۴ واحد، مبین انرژی خلیج‌فارس (مبین) با ۲۷۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۱۹ واحد و تولیدی فولاد سپید فراب کویر (کویر) با ۸۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

حقیقی‌ها امروز ۱۵۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

 

ارسال نظر