شناسه خبر: 21961

صرافی بایننس به امارات نقل مکان میکند؟

به گزارش اقتصاد نگار، پس از آنکه چین مبادلات و استخراج ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، صرافی بایننس مجبور شد از این کشور مهاجرت کند. به نظر می‌رسد که بزرگترین صرافی جهان، بعد از سرگردانی در کشورهای ژاپن، مالت، سنگاپور و جزایر کیمن، قصد دارد در دوبی مستقر شود. در این راستا چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، تاکنون چندین بار با خانواده سلطنتی امارات متحده عربی ملاقات کرده است. علاوه بر این، بایننس پس از تحمل هجوم نظارتی جهانی در سال ۲۰۲۱، تصمیم گرفته است بیش از پیش با قانون‌گذاران همکاری کند.

در این راستا چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، تاکنون چندین بار با خانواده  و شیوخ سلطنتی امارات متحده عربی ملاقات کرده است. همچنین، بایننس پس از تحمل هجمه های  تنظیم گران و قانونگذاران بین المللی نسبت به حساب های درآمدیش در سال ۲۰۲۱، تصمیم گرفته است بیش از پیش با قانون‌گذاران  نیز همکاری کند.

بایننس علیرغم اینکه بزرگترین صرافی در صنعت کریپتو و یکی از با ارزش ترین شرکت های جهان است، اکنون مکان یا دفتر  رسمی ندارد. این شرکت که در سال 2017 در چین تأسیس شد، پس از اینکه مقامات چینی تجارت ارزهای دیجیتال در این کشور را غیرقانونی کردند، مجبور شد تجارت خود را به ژاپن منتقل کند. پس از مدت کوتاهی در ژاپن نیز به علت مشاجرات قانونی به مشکل خورد، بایننس سپس به مالت نقل مکان کرد، جایی که موضع دولت حامی ارز دیجیتال آزادی بیشتری را برای صرافی پررونق نوید می داد. اما در این کشور نیز به دلیل اختلافات مالیاتی  پس از مشاجره با رگولاتور مالی دولت مالت، که مدعی بود هیچ نظارتی بر صرافی ندارد، مجبور شد این کشور را نیز ترک کند. سپس اعلام شد که این صرافی دفتر مرکزی خود را در سنگاپور افتتاح کرد. با این حال، حتی حضور آن در سنگاپور توسط رگولاتورهای محلی در مراحل آزمایشی بود؛ اما ماه گذشته، بایننس درخواست مجوز خود را به دلیل عدم رعایت قوانین ضد پولشویی سنگاپور پس گرفت. در حالی اکنون دفتری که در جزایر کیمن ثبت شده است را اداره میکند جانگ پنگ ژائوهیچ علاقه ای به ایجاد دفتر مرکزی در کارائیب نداشت بلافاصله برای کشور دیگری برای انتقال دفتر مرکزی اقدام کرد.

 

 شرکتی که 300 میلیارد دلار ارزش دارد، کجا می رود؟

به گفته منابع آگاه، بایننس  برای تاسیس دفتر مرکزی خود به امارات متحده عربی چشم دوخته است. چانگ‌پنگ ژائو به نظر می رسد که بیشتر وقت خود در امارات در ابوظبی سپری میکند، جایی که بارها در ملاقات با خانواده سلطنتی دیده می شود. منابع معتبر به بلومبرگ گفتند که این ملاقات ها همه کاری  بود، زیرا خانواده سلطنتی مشتاق هستند بایننس را وارد کشورشان کنند. این شایعات در راستای آخرین تلاش بایننس برای همکاری با رگولاتورها دولتی در امارات است. ماه گذشته، این شرکت یک یادداشت تفاهم (MOU) با سازمان مرکز تجارت جهانی دبی (DWCTA) امضا کرد تا "چشم انداز تسریع در راه اندازی یک مرکز تجاری جدید برای دارایی های مجازی جهانی را ترسیم کند."

ارسال نظر