شناسه خبر: 23997

نقش مهم بیت کوین و اتریوم در جنگ

17میلیون دلار عایدی دولت اوکراین از کمک های دیجیتالی

دولت اوکراین از صبح شنبه شروع به درخواست کمک از طریق ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و تتر کرد.

به گزارش اقتصادنگار،  روز یکشنبه شرکت تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین الیپتیک (Elliptic) اعلام کرده که به دنبال درخواست اوکراین برای کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال، تاکنون ۱۷.۲ میلیون دلار از طریق هزاران تراکنش ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرده‌اند. الیپتیک می‌گوید که اکثر کمک‌های دریافتی تاکنون از طریق بیت کوین و اتریوم بوده است، اما استیبل کوین‌های با پشتوانه دلار نیز سهم قابل توجهی در این میان داشته‌اند. در این گزارش همچنین آمده است که در میان کمک‌ها توکن‌های غیرمثلی نیز به آدرس اتریوم دولت اوکراین فرستاده شده است.

به گزارش «TheVerge»، آخرین آمارها نشان می‌دهد که سازمان‌های دولتی و غیردولتی حامی نیروهای نظامی اوکراین از زمان شروع جنگ با روسیه در ۲۴ فوریه (۵ اسفند) بیش از ۱۲ میلیون دلار کمک مالی در قالب ارز دیجیتال دریافت کرده‌اند. در این مدت سازمان‌های خودگردان غیرمتمرکز متعددی برای حمایت از اوکراین تشکیل شده است. تعدادی توکن‌ غیرمثلی برای کمک‌رسانی به این کشور به فروش رسیده است و علاوه بر این، شب گذشته، صفحه رسمی اوکراین در توییتر اعلام کرد که برای جمع‌آوری کمک‌های مالی بیت کوین، اتریوم و تتر می‌پذیرد.

کمک‌های مالی این‌چنینی معمولاً با استفاده از روش‌های قدیمی‌تر، نظیر تراکنش‌های بانکی انجام می‌شوند. در اوکراین اما، ارزهای دیجیتال به‌عنوان راهی سریع و آسان برای مدیریت کمک‌های مالی ظاهر شده‌اند. در بحبوحه جنگ میان روسیه و اوکراین، فقط عرضه ارزهای دیجیتال اتفاق نمی‌افتد و آن‌طور که پیداست مردم این کشور هم تقاضای زیادی برای تبدیل‌کردن دارایی‌های خود به ارزهای دیجیتال دارند؛ به گونه‌ای که در روز آغاز درگیری، قیمت تتر در یکی از صرافی‌های این کشور در مقطعی به اوج ۱.۱۴۵ دلاری رسید که در نوع خود بی‌سابقه است.

 

 

ارسال نظر