شناسه خبر: 25460

سیگنال منفی به سوی ریپل

کوین مارکت کپ ریپل را یک پروژه فریب‌کارانه توصیف کرد!

کوین مارکت کپ روز پنج‌شنبه در توییتی جنجالی، ریپل را یک پروژه فریب‌کارانه خواند و گفت که این توکن یک ارز دیجیتال واقعی نبوده است.

به گزارش اقتصادنگار، کوین مارکت کپ تصویر یک بازی مشهور به نام اِمانگ آس (Among Us) را منتشر کرد و از کاربران پرسیده بود بین بیت کوین، اتریوم، مونرو، بایننس، ریپل و چند مورد دیگر، ارز دیجیتال فریب‌کار را شناسایی کنند. در حالی که این توییت بحث‌برانگیز اکنون حذف شده است، بحث‌های زیادی بین کاربران در رابطه با ارزهای دیجیتال درون تصویر ایجاد کرد. به گفته کوین مارکت کپ، پروژه ریپل به‌دلیل اینکه یک مرجع مرکزی آن را اداره و کنترل می‌کند، غیرمتمرکز نیست و بقیه توکن‌ها کاملاً غیرمتمرکز و اساساً «ارزهای دیجیتال مردمی» هستند.

ریپل با نماد اختصاری XRP یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۲۹.۸۷ میلیارد دلار، در رتبه ۷ بازار قرار داشته و سهم ۱.۶۰ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . هر واحد از ریپل در این لحظه با قیمت ۰.۶۲۰۸۵۱ دلار، با احتساب نرخ تتر ۲۸,۶۲۰ تومان معادل ۱۷,۷۶۸ تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۱.۷۴ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۰.۳۶% افزایش یافته است. بالاترین قیمت ریپل در تاریخ ۱۴ دی ۱۳۹۶(04 January 2018) معادل ۳.۸۳ دلار بوده که همینک %۸۳.۷۹ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. تعداد واحدهای در گردش ریپل ۴۸.۱۱ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن ریپل معامله می‌شود، صرافی Kraken با سهم %۲۳.۱۷ از حجم معاملات روزانه است.

چه کسی بیشترین XRP را دارد؟

مدیر عامل فعلی ریپل، برد گارلینگ هاوس است که 6.3 درصد از سهام این شرکت و همچنین توکن های XRP اضافی را در اختیار داردشخصی است که بیشترین توکن های ریپل را داراست.

از آنجایی که ارزش کل صنعت ارزهای دیجیتال به بالای 600 میلیارد دلار می رسد، تعداد زیادی میلیونر جدید (و حتی میلیاردر) ظهور کرده اند. دو تا از جدیدترین میلیاردرهایی که از موفقیت XRP از درآمدهای بادآورده هنگفتی برخوردار شده‌اند، کریس لارسن و برد گارلینگ هاوس، مدیران فعلی و سابق ریپل از جمله این افراد هستند.

لارسن یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل سابق این شرکت است. به گفته فوربس، او در اواخر سال 2016 از این سمت کنار رفت و اکنون به عنوان رئیس اجرایی این شرکت فعالیت می کند. سهام شخصی لارسن 5.19 میلیارد XRP است که به او 17 درصد از سهام ریپل را می دهد. با توجه به نرخ مبادله XRP تا 1 ژانویه 2018، این بدان معناست که دارایی خالص او 37.3 میلیارد دلار است و او را به رتبه پانزدهم در فهرست ثروتمندترین آمریکایی ها می رساند اما اکنون با افت ریپل سرمایه او نیز به شدت کاهش یافته است.

.

 

 

ارسال نظر