شناسه خبر: 25594

رابرت کیوساکی:

ممکن است در آستانه بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ باشیم

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب مشهور «پدر پول‌دار، پدر بی‌پول»، در مصاحبه اخیر خود گفته است که تورم آمریکا در آینده بیش از پیش افزایش می‌یابد و از آن جا که حدود ۴۰ درصد مردم این کشور حتی ۱,۰۰۰ دلار هم سرمایه ندارند، زندگی آنها نابود می‌شود. او در ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) در توییتر خود هشدار داده بود که تمام بازارهای مالی بزرگ در حباب گرفتار شده‌اند. طبق گفته‌های او، شرایط این بازارها می‌تواند به‌سرعت وخیم‌تر شود و ممکن است در آستانه شکل‌گیری بزرگترین رکود اقتصادی تاریخ باشیم

"پدر پولدار پدر بی پول" یکی از 10 کتاب برتر مالی در چند سال اخیر است. کیوساکی در این کتاب از اهمیت سواد مالی (آموزش مالی)، استقلال مالی و ایجاد ثروت از طریق سرمایه گذاری در دارایی ها، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، میگوید.

 به گزارش اقتصادنگار؛ کیوساکی  در طول همه‌گیری کنونی کووید-19، از واکنش فدرال رزرو به پیامدهای اقتصادی ناشی از آن انتقاد کرده و از دنبال‌کنندگان خود در پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی خواسته است تا دارایی های خود را از تورمی که سیاستگذاران در شکل گیریش نقش داشته اند محافظت کنند.

اپیزود شماره 263 «پادکست Pomp» آنتونی پمپلیانو، که در 7 آوریل 2021 منتشر شد، مصاحبه ای با کیوساکی داشت. در طی آن مصاحبه، پمپلیانو نظر کیوساکی را در مورد دارایی‌های «حفاظ سنتی تورم» جویا شد.

کیوساکی گفت:

«طلا و نقره  برای حفاظت دارایی ها در مقابل تورم خدای پول ها هستند . بیت کوین نیز که یک پول منبع باز  است زمانی که مقبولیت مردم را کسب کرد گزینه مناسبی خواهد بود."

اما در 25 آوریل، کیوساکی با انتشار توییتی هشدار داد که بازارها به طور بالقوه به سمت بزرگترین رکود اقتصادی در تاریخ پیش می روند.

کیوساکی مدعی شد که نگران وضعیت بازارها است و به این موضوع اشاره کرد که تمام بازارهای مالی عمده در حباب گرفتار شده اند. او گفت که شرایط می‌تواند به سرعت وخیم‌تر شود و «همه چیز به هم بخورد» و جرقه‌ای شروع یک رکود اقتصادی عظیم شود.

کیوساکی به تأثیر بار بدهی بالا در سطح جهانی، علاوه بر تأثیر تهاجم روسیه به اوکراین و «رهبران دروغگو» اشاره کرد و عدم رو راستی سیاستگذاران را عامل مهمی در پیش بینی ناپذیر تر شدن اقتصاد دانست. کیوساکی همچنین درباره خرید اخیر توییتر توسط ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اظهار داشت که «آزادی بیان و حقیقت در رسانه‌ها» راه بازگشت به «شکوفایی جهانی» است.

 

 

 

 

ارسال نظر