شناسه خبر: 26250

اتحادیه اروپا:

افزایش تورم سرمایه‌گذاران را به سوی ارز دیجیتال سوق می‌دهد

سازمان اوراق بهادار و بازارهای مالی اروپا (ESMA)، نهاد نظارتی ارشد بازارهای اوراق بهادار اتحادیه اروپا، هشدار داده است که افزایش تورم می‌تواند سرمایه‌گذاران خرد را به‌سمت ارزهای دیجیتال سوق دهد

به گزارش اقتصادنگار، بلومبرگ روز پنجشنبه گزارش داد که سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، بزرگترین تنظیم گر بازارهای اوراق بهادار اتحادیه اروپا، هشدار داده است که افزایش تورم ممکن است سرمایه گذاران خرد را به سمت ارزهای دیجیتال سوق دهد.

این رگولاتور همچنین خواستار یک چارچوب قانونی رسمی برای اداره صنعت کریپتو در تمام کشورهای اتحادیه اروپا شده است.

ورنا راس، رئیس ESMA هفته گذشته در مصاحبه ای گفت:

اگر بانک های مرکزی هر چه سریع تر تورم را کنترل نکنند، سرمایه‌گذاران به دنبال سرمایه‌گذاری‌هایی خواهند بود که بتوانند تورم را جبران کنند و بازدهی بیشتری را به همراه داشته باشند، که همبن مورد سبب خواهد شد که  ریسک‌پذیری بین سرمایه گذاران بیشتر شود. ادامه این روند دست ما به عنوان تنظیم گر را خواهد بست.

 

بسیاری از سرمایه گذاران بر این باورند که بیت کوین یک محافظ عالی در برابر تورم است، از جمله مدیر مشهور صندوق سرمایه گذاری، پل تودور جونز. با این حال، دارایی کریپتو بسیار نوسان است. طی 30 روز گذشته 26 درصد کاهش یافته است. در این ماه، کل بازار ارزهای دیجیتال حدود 500 میلیارد دلار کاهش یافته است.

در حال حاضر، هر کشور اتحادیه اروپا قوانین خود را در مورد ارزهای دیجیتال تعیین می کند و بر اساس قوانین محلی تصمیم می گیرد. هیچ چارچوب مشترکی برای بخش کریپتو وجود ندارد.

 

ارسال نظر