شناسه خبر: 27604

سیتی بانک:

بحران نقدینگی ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است

سیتی بانک، سومین بانک بزرگ آمریکا، بر اساس یافته‌‌های آخرین مطالعه خود معتقد است که در حال حاضر نشانه‌های متعددی از پایان بدترین بخش بحران نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

به گزارش اقتصادنگار، به نقل از بیتکوینیست این بانک می‌گوید: «جریان خروج پول از بازار استیبل کوین‌ها و ETFها شروع به بروز نشانه‌هایی از تثبیت کرده است، همچنین شاخص فشار خرید کوین بیس هم (که اختلاف بین قیمت بیت کوین در صرافی‌های کوین‌بیس و بایننس را اندازه‌گیری می‌کند) به حالت عادی بازگشته است». تحلیل سیتی بانک نشان می‌دهد که اندازه بازار ارزهای دیجیتال با ۹۹۰ میلیارد دلار در مقایسه با ۳۴ تریلیون دلار بازار سهام ایالات متحده، آن‌قدر کوچک است که نمی‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر سایر بازارهای مالی بگذارد.

سیتی معتقد است که ارزش معاملاتی بازارهای کریپتو برای ایجاد یک شوک نقدینگی بر بخش مالی یا کل اقتصاد آمریکا بسیار کم هستند، اما با این وجود می‌توانند بر جو روانی سرمایه‌گذاران تأثیر بگذارند. ارزیابی این بانک نشان می دهد که ترس از سرایت این اثر روانی احتمالاً به طور موقت به اوج خود رسیده است.

تحلیلگران مالی این بانک اخیراً به CNBC گفته‌اند که به دلیل این واقعیت که کریپتو با نرخ اوراق بدهی مرتبط نیست، نگران تأثیر کامل کریپتو بر اقتصاد گسترده‌تر ایالات متحده نیستند.

 

به گفته جاشوا گانز اقتصاددان از دانشگاه تورنتو،:

مردم به ندرت از ارز های دیجیتال به عنوان وثیقه برای تعهدات در دنیای واقعی استفاده می کنند. بنابراین، این موضوع شامل بخش بسیار بزرگی از ابزار کنترل نقدینگی در هیچ جای دنیا نیست و  در آثار کلان اقتصادی بسیار کم اهمیت است.

هم اکنون ارزش بازار ارز های دیجیتال در 24 ساعت اخیر 101میلیارد دلار برآورد میشود.

ارسال نظر