شناسه خبر: 20919

مجمع جهانی اقتصاد به تعویق افتاد

به گزارش اقتصاد نگار، مجمع جهانی اقتصاد صبح امروز اعلام کرد که نشست سالانه خود در داووس سوئیس را از ماه آینده به اوایل تابستان سال بعد به دلیل گسترش نوع اومیکرن ویروس کرونا به تعویق انداخت. این سازمان برای دومین سال متوالی نشست خود را به تعویق انداخت.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) یک سازمان بین‌المللی است که مقر آن در ژنو، سوئیس است و هر ساله اعضای خود را از رهبران سیاسی و تجاری گرد هم می‌آورد تا درباره موضوعات مهمی که بر اقتصاد جهانی تأثیر می‌گذارند، بحث کنند.

این سازمان در مورد طیف وسیعی از موضوعات و مسائل اقتصاد در زمینه بین الملل با کشور ها گفتگو می کند و برای 193 کشور عضو خود، یک انجمن فراهم رده است تا نظرات خود را از طریق مجمع عمومی، شورای امنیت، شورای اقتصادی و اجتماعی و سایر نهادها و کمیته های هر کشور در جهت پیشرفت زمینه های اقتصادی در دنیا  بیان کنند.

اگرچه دولت‌ها در کسب و کار های تجاری کشورشان نقش ناظر را دارند، اما این بانک‌های بزرگ و وزارتخانه های دولتی بزرگ هستند که این کسب وکار هارا را کنترل و اساساً در تسهیل قرداد های تجاریشان از طریق دیپلماسی و حمایت از حقوق مالکانه  آنها ایفای نقش میکنند. این موضوع بدان معناست که اقتصاد جهانی برای بهبود و رهایی از موانع تجاری به همکاری دولت ها احتیاج دارد. بنابر این هدف این سازمان بهبود روابط کشور ها در جهت رشد و پیوند اقتصاد  و  تجارت جهانی برای بهبود و افزایش سطح رفاهی مردم جهان تلاش میکند.

 

 

ارسال نظر