شناسه خبر: 24781

مدیر عامل بایننس:

روسیه نمی‌تواند با ارزهای دیجیتال تحریم را دور بزند!

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، معتقد است یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ارزهای دیجیتال این است که به‌راحتی قابل ردیابی هستند و به همین دلیل اصلاً گزینه خوبی برای فرار از تحریم‌ها نیستند. او خاطر نشان کرد تمام حساب‌هایی که در لیست تحریم قرار دارند، مسدود خواهند شد.

به گزارش اقتصادنگار، به نقل از کریپتو سل، ژائو خاطرنشان کرد که دولت‌ها در سراسر جهان به طور فزاینده‌ای در ردیابی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال پیشرفت میکنند. به همین دلیل ، ژائو معتقد است که یک فرد باهوش سعی نمی کند از رمز ارز ها برای چنین اهدافی استفاده کند.

با این وجود، او گفت که بایننس قوانین تحریم را با جزئیات رعایت می کند و حساب هر کسی را که در لیست تحریم باشد مسدود می کند. وی اضافه کرد که بایننس همچنین حساب‌های هر کسی را که از راه دور با افرادی که در لیست تحریم‌ها هستند مرتبط هستند نیز  مسدود می‌کند.

با این حال، او تاکید کرد که بایننس مسدود کردن دارایی های کاربران عادی روسی را غیرقانونی می داند. به این ترتیب، صرافی بر تصمیم خود مبنی بر عدم ممنوعیت تمام روس ها خواهد ایستاد. برای نشان دادن تمایل سازمان به پایبندی به قوانین مجبور به اطاعت از دولت ها هستیم.

برخلاف بسیاری از سازمان‌هایی که تمایلی به اتخاذ موضع در مورد اشتباه روسیه برای حمله به اوکراین ندارند، ژائو گفت بایننس مخالف جنگ و سیاستمدارانی است که آن را آغاز کرده‌اند.

او تکرار کرد که بایننس مقابل مردم روسیه نیست زیرا جنگ بر سطح زندگی اوکراین و روسیه تأثیر منفی گذاشته است. به گفته او، بایننس به دنبال کمک به این افراد برای غلبه بر مشکلات است.

او با اشاره به تلاش های این شرکت برای کمک به نیازمندان، خاطرنشان کرد که بایننس جزو اولین شرکت هایی بود که 10 میلیون دلار برای کمک به پناهندگان اوکراینی متعهد شد.

این خبر پس از آن منتشر شد که برایان آرمسترانگ، مدیر عامل Coinbase، گفت که صرافی او همه کاربران روسی را از معامله ممنوع نخواهد کرد. در رشته توییتی در 4 مارس، آرمسترانگ گفت که کوین بیس معتقد است که همه مستحق دسترسی به خدمات مالی هستند، مگر اینکه قانون خلاف آن را بگوید.

وی افزود که:

برخی از روس‌های معمولی اکنون که ارزشان سقوط کرده است، از رمزارز به عنوان راه راهی برای مقابله با تورم استفاده می‌کنند. بسیاری از آنها احتمالاً با کاری که کشورشان انجام می دهد مخالف هستند و ممنوعیت به آنها آسیب می رساند. گفتنی است، اگر دولت آمریکا تصمیم به اعمال ممنوعیت بگیرد، ما مجبور خواهیم بود از آن قوانین پیروی کنیم.

 

ارسال نظر