شناسه خبر: 24703

تلفن همراه تسلا، انقلابی در صنعت گوشی های هوشمند

ایلان ماسک اینبار در صنعت گوشی های هوشمند وارد می شود!

تسلا، بزرگ‌ترین سازنده خودروهای برقی جهان، بر روی یک گوشی هوشمند با امکاناتی عجیب چون باتری نامحدود، اینترنت متصل به استارلینک و اتصال به چیپ هایی کار می‌کند که در ذهن انسان قرار میگیرند این مدل گوشی سری پایπ نام خواهد داشت.

به گزارش اقتصادنگار، علیرغم نشت های رسانه ای پیاپی مدیران شرکت تسلا ، دفتر مستقر در تگزاس این شرکت در مورد این سری تلفن همراه ادعاهایی عجیب و رویایی نسبت به سری  تلفن همراه های فعلی  مطرح کرده است. نکته جالب توجه این شرکت اینجاست که هنوز برنامه های تولید این سری تلفن همراه را تایید نکرده است و سعی دارد مراحل  توسعه محصول را مخفی نگه دارد.

با این حال، کارشناسان داخلی  این شرکت انتظار دارند که این شرکت اولین گوشی هوشمند خود را اواخر سال آینده یا اوایل سال 2024 عرضه کند.

تسلا، که بخش روابط عمومی خود را در اکتبر 2020 منحل کرد، برای اعلامیه های جدید به رسانه های اجتماعی - عمدتا توییتر - متکی است این خبر را برای نخستین بار از اانت توئیتری خود منتشر کرد که ایلان ماسک نیز این خبر را بافاصله بازنشر کرد.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی میلیاردر این شرکت، که 78.2 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد، اعلامیه های متعددی از شرکت در پلتفرم رسانه های اجتماعی، از جمله اقدام این شرکت برای کنار گذاشتن استفاده از بیت کوین و ویژگی های جدید خودروهایش، ارائه کرده است. اکانت خود تسلا 13.6 میلیون دنبال کننده دارد.

در اینجا چیزی است که ما تاکنون در مورد تلفن هوشمند تسلا اعلام شده را به اختصار توضیح میدهیم.

سازگار با  اینترنت استارلینک

انتظار می‌رود گوشی هوشمند Model Pi با یک عملکرد داخلی برای دسترسی به اینتذنت استارلینک ارائه شود که به کاربران امکان می‌دهد بدون اتکا به شبکه‌های مخابراتی متصل به زمین در وب گشت و گذار کنند.

استارلینک  که توسط شرکت دیگر آقای ماسکبا نام  SpaceX تأسیس شده است، اینترنتی با پهنای باند پرسرعت و کم تاخیر را در بازارهای مختلف ارائه می دهد. با استفاده از ماهواره هایی در مدار نزدیک به زمین، تماس های ویدیویی، بازی های آنلاین و پخش جریان داخل نت  را امکان پذیر می کند.

هماهنگی  بهتر با خودروهای برقی تسلا

کارشناسان این شرکت می گویند که این تلفن همراه بهتر با خودروهای تسلا ست می شود و با زدن یک کلیک کنترل کامل هدایت روشن و خاموش کردن ودرو را میدهد.

همچنین گزارش شده است که به کاربران امکان می دهد عملکردهای مختلف خودرو مانند قفل کردن، باز کردن قفل و کنترل دما، رسانه و ویژگی های مختلف دیگر را از طریق تلفن انجام دهند.

پشتیبنی از نئورلینک

تلفن جدید تسلا همچنین می‌تواند از Neuralink پشتیبانی کند - فناوری که به کاربران اجازه می‌دهد دستگاه‌ها را با چیپ هایی که افکار انسان را تحت تاثییر قرار میدهد هماهنگ شود.

آقای ماسک در سال 2016 شرکت Neuralink را تأسیس کرد و این شرکت در حال کار بر روی ساخت تراشه های قابل کاشت برای مغز انسان است. پس از کاشت موفقیت آمیز، تراشه ها به دستگاه ها اجازه می دهند افکار کاربران را به اعمال تبدیل کنند.

ایلان ماسک در زمان تاسیس این شرکت گفت: "ما در حال ایجاد آینده رابط های مغزی هستیم ... اکنون دستگاه هایی می سازیم که به افراد فلج کمک می کند و فناوری های جدیدی اختراع می کنیم که توانایی های ما، جامعه و جهان ما را گسترش می دهد."

شارژ خورشیدی

انتظار می رود تسلا که پنل های خورشیدی در بخش پشتی این تلفن هوشمند قرر دهد تا به صورت نامحدود در صورت وجود نور خورشید به کاربر امکان استفاده از گوشی را بدهد.

شرکت تسلا همچنین الام کرده است که این پنل خورشیدی مقاوم به ضربه و به صرفه در برابر جذب نور خورشید خواهد بود.

بزرگترین جریان درآمد تسلا این تلفن هوشمند خواهد بود؟

هنوز خبری در مورد قیمت احتمالی این گوشی وجود ندارد.

تسلا در حال حاضر با ارزش‌ترین شرکت خودروسازی جهان است با بیش از ۸۶۸ میلیارد دلار دارایی،چیزی  بیش از مجموع سرمایه تویوتا، نیسان، فورد و فولکس‌واگن.

بیشترین سهم از درآمد شرکت مستقر در تگزاس مربوط به فروش خودروهای برقی است که بیشتر آن از خودروهای مدل Y و مدل 3 با قیمت پایین‌تر از بازار سایر ایالت ها است حاصل می‌شود.

این شرکت برای اولین بار با وجود کمبود جهانی محصولات  نیمه هادی و اختلال در زنجیره تامین، از مرز 2 میلیارد دلار سود خالص عبور کرد. سود خالص تسلا  سالانه حدود 760 درصد افزایش یافت و به بیش از 2.3 میلیارد دلار نیز رسیده است.

 

ارسال نظر