شناسه خبر: 19411

نشست شورای علمای شیعه افغانستان با طالبان

شورای علمای شیعه افغانستان در نشستی با مقامات طالبان خواسته‌های جامعه شیعه این کشور را در قطعنامه‌ای ۲۴ ماده‌ای به طالبان تحویل داد.

به گزارش اقتصاد نگار؛ اعضای شورای علمای شیعه افغانستان در نشستی مشترک با مقامات طالبان خواسته‌های شیعیان این کشور را در قالب قطعنامه‌ای 24 ماده‌ای به طالبان سپردند.

به گفته «عالمی بلخی» متن این قطعنامه در تفاهم با احزاب سیاسی، فعالان مدنی و سایر اقشار شیعی افغانستان تهیه شده است.

هنوز جزئیات این قطعنامه منتشر نشده، اما پیش از این نیز شورای علمای شیعه افغانستان از طالبان خواسته بودند تا مذهب شیعه در قانون اساسی جدید نیز برسمیت شناخته شود، معاملات و احوال شخصیه شیعیان مطابق فقه جعفری باشد و دولتی فراگیر با استفاده از افراد شایسته و نمایندگان همه اقوام این کشور ایجاد گردد.

کشور افغانستان , طالبان , شیعیان ,

«محمد اکبری» معاون این شورا در نشست گفت: اطمینان می‌دهیم که جامعه شیعه افغانستان آماده هرگونه فداکاری و تلاش در جهت آبادی کشور و خدمت به ملت عزیز است.

«مبلغ غزنوی» از دیگر بزرگان شیعه افغانستان نیز اظهارداشت: اطمینان می‌دهم که مردم ما در راه بازسازی و بهسازی با امارت اسلامی افغانستان همنوا حرکت می‌کنند.

طالبان هم در این نشست با تاکید بر اینکه همه اقوام افغانستان با یکدیگر برادرند، از مردم این کشور خواست تا در پیشبرد امور با آن‌ها همکاری کنند.

 

ارسال نظر