شناسه خبر: 26498

صنایع استیل البرز سی‌امین سالگرد تاسیس را جشن گرفت

ایزد پناه : قیمت گذاری مهمترین دغدغه تولیدکنندگان لوازم خانگی

به گزارش اقتصادنگار، روز پنجشنبه 19خرداد شرکت صنایع استیل البرز مراسمی به مناسبت 30امین سالگرد تاسیس این شرکت برگزار کرد.

به گزارش اقتصاد نگار ، در حاشیه این مراسم نوید ایزدپناه، مدیر عامل استیل البرز نسبت به وضعیت صنایع لوازم خانگی در ایران اظهار داشت: از مهمترین دغدغه هایی که ما در صنعت لوازم  با آن مواجه هستیم،  مسئله قیمت گذاری است، ما در اقتصاد تورمی هستیم که هزینه ها بسیار سریع تغییر می کند، از سوی دیگر در حوزه لوازم خانگی بازار بسیار رقابتی است و این شیوه قیمت گذاری توسط دولت کار را بسیار سخت می کند.

وی همچنین در مورد اثر نرخ ارز بر واردات مواد اولیه گفت: ما تولیدکنندگان به نرخ ارز آزاد توجهی نداریم، به این دلیل که با ارز نیما صادرات مواد اولیه خود را انجام می دهیم و نرخ نیمایی نیز در این مدت 10 درصد نوسان داشته و هزینه واردات مواد اولیه ما نیز به همین میزان دچار نوسان شده است.

ایزدپناه در ادامه نسبت به وضعیت حاشیه سود در صنعت لوارم خانگی گفت: با توجه به نوسانات زیاد فلزات، نرخ ارز و مواد اولیه در ایران و جهان معمولا به این دلیل که واحد تولیدی بسیار بزرگ نداریم عمدتا حاشیه سود 10 تا 15 درصدی را شاهد هستیم. اکنون نیز به دلیل پر رنگ تر شدن مسئله قیمت گذاری و کوچک تر شدن بازار حاشیه سود همه شرکت ها کاهش یافته و متعاقبا توسعه آن شرکت کاهش پیدا می کند،  نکته دیگر نیز فقیر تر شدن جامعه است که سبب کاهش تقاضا در این حوزه نیز شده است. 

ایزد پناه همچنین در مورد اثر تحریم ها بر وضعیت صادرات گفت: برخی شرکت های قدیمی چون استیل البرز، بخشی از محصولات خود را در بازار صادراتی عرضه می کردند، ولی هرچه تحریم ها شدت بیشتری پیدا کرد ما مجبور شدیم،  صادرات را کاهش دهیم و متعاقبا محصول جایگزین را در بازار داخل عرضه کنیم و این مسئله به نوعی به  فشار بر بازار داخل نیز منجر شده  است.

ایزد پناه همچنین با اشاره به تعرفه‌های صادراتی مواداولیه خام و نیمه‌خام نیز گفت: تا کنون لیست کامل موادخامی که مشمول حذف معافیت مالیاتی صادراتی می‌باشند، کامل منتشر نشده و اگر این لیست اعلام شود که کدام مواد اولیه شامل معافیت های مالیاتی نیستند، تنش‌های بازار کاهش یافته و آرامش به بازار بازمی‌گردد.

ایزدپناه در پایان به مناسبت سی امین سالگرد تاسیس استیل البرز گفت: سری محصولات جدید استیل البرز قرار است 3 تا 4ماه آینده در بازار عرضه شود.

شرکت صنایع استیل البرز (سهامی خاص) تولید کننده و صادر کننده پیشگام سینک ظرفشویی Stainless Steel در ایران می باشد که فعالیت خود را از سالها پیش با پیشرفته ترین ماشین آلات و ظرفیت سالیانه 200000 قطعه سینک در شهر شیراز آغاز نمود که این میزان تولید پاسخگوی تقاضای بازار داخلی آن روز بود.

بنا بر گزارش بشرکت صنایع استیل البرز اکنون پس از سالها تجربه ظرفیت تولیدات خود را در محصولات سینک اجاق گاز و هود به بیش از 1500000 قطعه محصول در سال ارتقاء بخشیده و تولیدات خود را به بیش از 200 مدل مختلف در بازارهای داخلی و بیش از 40 کشور جهان از جمله خاورمیانه، خاور دور، کانادا، جنوب آفریقا، اقیانوسیه و اروپا عرضه می نماید.

ارسال نظر