شناسه خبر: 17783

محصولی دیگر در سبد تولیدات چادرملو

اقتصادنگار-شرکت چادرملو همواره در پی ایجاد ارزش افزوده در روند فعالیت های معدنی و صنعتی خود است که با ارائه چندین طرح صنایع پائین دستی فولاد و اخذ مجوزهای لازم از جمله کارخانه تولید ورقه های آلیاژی، اکنون گام را فراتر گذاشته و با مشارکت در خرید یک واحد تولید لوازم گرمایشی و سرمایشی، حلقه ای دیگر به زنجیره تولیدات خود افزود.

در پی بروز مشکلات ناشی از افزایش قیمت ارز، تشدید تحریمها و نبود مواد اولیه، گروه صنعتی ایساتیس تولید کننده پکیج شوفاژ دیواری، رادیاتورهای پانلی و حوله ای و کولرگازی اسپلیت از حدود 2 سال پیش قادر به ادامه فعالیت نشد ودر نتیجه با توقف تولید این واحد نوپا و مدرن صنعتی در یزد که از تکنولوژی روز دنیا برخوردار است به مرز ورشکستگی و تعطیلی کامل رسید. اما  این مجموعه صنعتی با مشارکت و سرمایه گذاری  چادرملو، شرکت آسفالت طوس و شرکت شهداب یزد از خطر تعطیلی و بیکاری حدود 450 نیروی کاررها شد .

در مراسم واگذاری گروه صنعتی ایساتیس به سهامدارن جدید، ناصر تقی زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به ضرورت عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید و حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی گفت : چادرملو یکی از شرکت های موفق در عرصه اقتصادی کشور است و ما مکلف هستیم  نه تنها از سرمایه های سهامداران حقیقی و حقوقی خود صیانت کنیم بلکه نهایت تلاش خود را برای  به گردش درآوردن چرخ های اقتصاد کشور و رونق کسب و کارها به عمل آوریم .  بر این اساس با درخواست مقامات و مسئولان استان بر آن شدیم  گروه صنعتی ایساتیس را  مجدداً احیاء کنیم .

وی افزود: با این اقدام علاوه بر محقق ساختن استراتژی ایجاد ارزش در چادرملو  گامی عملی در مسیر رونق اقتصادی و اشتغالزایی برداشتیم .

تقی زاده یادآوری کرد :در حال حاضر اجرای دهها پروژه صنعتی و زیر بنایی را به ارزش 700 هزار میلیارد ریال در دستور کار داریم و انتظار می رود با همکاری دستگاه های اجرای استان که تا کنون نیز بسیار ارزنده بوده است این طرح ها در استان یزد به اجرا درآید .

 

ارسال نظر