شناسه خبر: 10372

مرغداران نگران نباشند

آغاز خرید مرغ مازاد مرغداران از سوی شرکت پشتیبانی امور دام

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام از آغاز گسترده خرید مرغ مازاد مرغداران در سراسر کشور خبر داد و گفت: روز گذشته ۱۲۹۲ تن مرغ مازاد به نرخ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خرید شد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسن عباسی معروفان گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت صنعت، معدن و تجارت خرید مرغ مازاد از مرغداران بدون هیچگونه محدودیتی در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: در حال حاضر با توجه به عرضه مرغ مازاد از سوی مرغداری های کشور، شرکت پشتیبانی امور دام وارد عمل شده و مطابق با استاندارد سازمان دامپزشکی مبنی بر خرید مرغ با وزن کمتر از دو کیلوگرم؛ در سراسر کشور آغاز شده و هیچگونه محدودیتی از این بابت وجود ندارد.

وی گفت: مرغداران به هیچ عنوان نگران فروش مرغ مازاد خود نباشند چرا که دولت بدون محدودیت مرغ تولیدی آنها را خریداری خواهد کرد.

او تصریح کرد: روز گذشته ۱۲۵۰ تن مرغ مازاد از مرغداران خریداری شده ضمن اینکه امروز نیز ۱۲۹۲ تن مرغ به نرخ ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان خریداری شده است که این یک رکورد بی سابقه به شمار می رود.

عباسی معروفان خاطرنشان کرد: مرغداران با طیب خاطر نسبت به جوجه ریزی برای ایام پیش رو اقدام کنند چرا که دولت به صورت تضمینی مرغ تولیدی آنها را خریداری خواهد کرد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر