شناسه خبر: 12253

قیمت جهانی طلا امروز ۹۹/۰۳/۰۶|نوسان محدود طلا در بازار جهانی

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد رشد به ۱۷۳۲ دلار و ۹۲ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که رشد شاخص ها در بازارهای بورس به دلیل خوش بینی نسبت به بازگشایی اقتصاد جهانی تاثیر افزایشی کاهش ارزش دلار و تداوم تنش ها بر سر هنگ کنگ و ونزوئلا را خنثی کرده است، قیمت طلا در بازارهای جهان امروز نوسان محدودی داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.06 درصد رشد به 1732 دلار و 92 سنت رسید. قیمت طلا برای تحویل در ماه اوت در معاملات آتی بازار آمریکا با 0.13 درصد افت مواجه بود و به 1751 دلار و 30 سنت رسید.

ارزش شاخص نیکی ژاپن امروز با یک درصد رشد به بالاترین رقم از اوایل ماه مارس رسید، در حالی که شاخ کلی ام اس سی آی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به جز ژاپن در معاملات اولیه امروز شاهد رشد 0.1 درصدی بود.

نتایج یک تحقیق تجاری نشان می دهد که اقتصاد آلمان روند ترمیمی خود را آغاز کرده و این مسئله تاثیر مثبتی بر احساس حاکم بر بازارهای مالی اروپا داشته است. اما در عین حال سنگاپور چشم انداز رشد اقتصادی خود برای سال 2020 را برای سومین بار متوالی کاهش داده و خود را برای شدیدترین رکود تاریخش آماده می کند.

شاخص ارزش دلار آمریکا امروز شاهد افت 0.2 درصدی بود و طلا را برای خریدارانی که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند اندکی ارزان تر کرد.

کمیسیونر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ و وزیر امنیت این منطقه دیروز در سخنانی از لایحه امنیت ملی جدید هنگ کنگ دفاع و برخی از اقدامات معترضان طی ناآرامی های خیابانی سال گذشته را مصداق تروریزم توصیف کردند.

به رغم هشدارهای واشنگتن، داده های موسسه رفینیتیو ایکون نشان می دهد که دومین نفتکش حامل محموله بنزین ایران وارد آبهای ونزوئلا شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر