شناسه خبر: 12810

پیش بینی افت تولید نفت شیل آمریکا به کمترین رقم طی ۲ سال گذشته

طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تخمین زده می‌شود تولید نفت شیل آمریکا در ماه جولای به ۷.۶۳ میلیون بشکه در روز برسد که پایین‌ترین رقم طی دو سال گذشته است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، شرکت دیوون انرژی آمریکا که نفت شیل تولید می‌کند، 10 هزار بشکه در روز از تولید نفت خود را پایین آورده است. مدیرعامل این شرکت در کنفرانس انرژی در روز سه شنبه گفت انتظار دارد سال 2020 را در شرایطی به پایان برسانند که سطح تولید آنها تغییری نسبت به 2019 نداشته است.

 شرکت های نفت و گاز آمریکا هزینه ها و تولید خود را در بحبوحه سقوط قیمت نفت از آغاز مارس به خاطر کاهش تقاضا در اثر همه‌گیری ویروس کرونا پایین آورده اند. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، تخمین زده می‌شود تولید نفت شیل آمریکا در ماه جولای به 7.63 میلیون بشکه در روز برسد که پایین‌ترین حد طی دو سال گذشته است.

دیو هگر، مدیرعامل دیوون انرژی، کاهش تولید این شرکت را کم اهمیت جلوه داد و پیش‌بینی کرد که تولید آن در پایان سال جاری میلادی تغییری نسبت به سال قبل نداشته باشد. وی گفت انتظار ندارد تولید شرکت با قیمت فعلی نفت که بالاتر از 30 دلار در هر بشکه است، بیش از این کاهش پیدا کند.

 قیمت نفت آمریکا در روز سه شنبه 38.38 دلار در هر بشکه بود.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر