شناسه خبر: 7604

ادامه روند بررسی سانحه بوئینگ اوکراینی با حضور نمایندگان دیگر کشورها

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ادامه روند بررسی سانحه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی با حضور نمایندگان کشورهای ذی مدخل در این سانحه در سازمان هواپیمایی کشوری در حال انجام است.


به گزارش اقتصاد نگار؛ رضا جعفر زاده در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: عملیات بررسی سانحه هواپیمای اوکراینی با حضور نمایندگان کشورهای خارجی در سازمان هواپیمایی کشوری همچنان ادامه دارد.

وی تأکید کرد: طرف های ایرانی و خارجی هر گونه نتیجه‌گیری سانحه را مستلزم بررسی همه پارامترها می‌دانند تاکید دارند که اظهارنظرهای غیرتخصصی قبل از تکمیل همه بررسی‌ها نباید انجام شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: آنچه تا کنون عنوان شده است نتیجه بررسی سانحه نیست و بر اساس مقررات و قوانین وظیفه سازمان هواپیمایی ایران است که با حضور نمایندگان کشورهای ذی‌نفع همه ابعاد سانحه را بررسی کند.

جعفرزاده از تاریخ  و زمان اعلام نتیجه نهایی بررسی سانحه خودداری کرد و آن را منوط به بررسی ابعاد مختلف تیم‌های کارشناسی ایرانی و خارجی که مجاز به حضور در بررسی سانحه هستند دانست.

وی با تأکید بر اینکه عملیات بررسی سانحه حتی روزهای تعطیل هم متوقف نمی‌شود، اظهار داشت: بررسی سانحه هر روز با نمایندگان کشورهای ذی‌مدخل در این سانحه ادامه دارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به این سوال که بالاخره سرنوشت جعبه سیاه هواپیما و بازخوانی آن در ایران یا کشورهای خارجی چگونه خواهد بود، گفت: ما طبق مقررات ایکائو عمل می‌کنیم و فعلاً در ایران تیم بررسی سانحه با حضور کشورها در حال بررسی این موضع هستند.

وی گفت:‌ جعبه سیاه تحت نظارت تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری و مدیر کل بررسی سوانح و دیگر کشورهای ذی‌مدخل در حال بررسی است و هر تصمیم دیگری در این باره فقط طبق قوانین و مقررات بین‌المللی و ایکائو است و مقررات کاملاً شفاف مشخص کرده است که باید چگونه عمل کنیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: ما انکس 19‌گانه را داریم که انکس 13 مربوط به این موضوع است و تصمیم‌گیری‌ها همه طبق این قوانین خواهد بود.

وی تأکید کرد: وضعیت بررسی این سانحه از ابتدای وقوع آن تا کنون اصلاً متوقف نشده است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر